Zwierciadło Nieba

Zwierciadło Nieba

O autorze

zdjęcie autora
Gdy byłem dzieckiem wierzyłem w każdą bajkę i niestworzoną historię, czy to usłyszaną od kogoś, czy obejrzaną w telewizorze. Świat fantastyczny - ciekawszy i pozbawiony pewników był dużo lepszy od ralnego. Nie tylko chciałem tam mieszkać i uczestniczyć w przygodach, chciałem go także kreować. Pisałem opowiadania, rysowałem komiksy, budowałem światy i sceny także przy pomocy LEGO.

Od tego czasu nie wiele się zmieniło, jestem może trochę bardziej sceptyczny i nie buduję z klocków (choć mam czasem na to straszną ochotę :)). Jeśli jednak chodzi o twórczość, myślę wciąż głównie o fantastyce. Odstępstwem od tej reguły w moim przypadku jest poezja. Zaraziła mnie nią, jeszcze w szkole podstawowej, pani od polskiego. Bardziej poważnie zacząłem pisać w szkole średniej. Wielkie wrażenie po dziś dzień wywierają na mnie haiku. Myślę, że moja własna poezja wiele z nich czerpie.

„Zwierciadło Nieba” powstało w oparciu o 9 moich wierszy, które także w sobie zawiera. Stały się one jakby szkieletem opowieści i bardzo ułatwiły mi pracę. Historia przedstawiona w książce, mimo, że fikcyjna, jest wyjątkowo, jak na moje preferencje, realna. Nie omieszkałem jednak zawrzeć w niej kilku fantastycznych przesłań, które czytelnik będzie mógł odebrać na własny sposób. Na obronę fantastycznych elementów mojej książki dodam też, że przecież w słowach każdej poezji zaklęta jest nutka magii. To jednak czy odnajdziesz ją w tej opowieści, zależy już tylko od Ciebie. :)

© Copyright Adam Mekla 2010