Zwierciadło Nieba

Zwierciadło Nieba

O książce

Jak powstało „Zwierciadło Nieba”?

Zawsze interesowało mnie pisanie. Zacząłem jednak myśleć o tym na poważnie dopiero, gdy rezultaty pisania moich wierszy stały się dla mnie bardziej satysfakcjonujące. Mam na myśli momenty, w których czułem, że pisanie jest czymś właściwym dla mnie, w czym mógłbym być kimś więcej, bo wszystko co dotąd robiłem i potrafiłem nie zdawało się być nic warte.

To był czas końca szkoły średniej. Coraz poważniej traktowałem pisanie wierszy. Zacząłem publikować je na portalu opowiadania.pl, a także dołączyłem do małej grupy literackiej „Pióromani”. Po pewnym czasie, na wymienionym wyżej portalu, ktoś napisał w komentarzu do jednego z moich wierszy, że powinienem wysłać go na konkurs, co też uczyniłem. Nie zajął on jednak żadnego poważanego miejsca.

Gdy mój skromny dorobek powiększył się o kilka kolejnych utworów, przeszła mi przez głowę myśl, by wydać w przyszłości wiersze w tomiku, jednak bardzo szybko ją odrzuciłem, gdyż niewiele z wierszy, które posiadałem wydawało się być wystarczająco dobrych by stworzyć z nich taki zbiór. Za upadkiem pomysłu stanął także fakt, że przestał wydawać mi się ciekawy… Sam nigdy nie czytywałem tomików. A więc idea poszła w zapomnienie.

Moja poezja, nawet jeśli mówiła o uczuciach, powstała w oparciu o impresje odebrane z opowiadań, wierszy, utworów muzycznych, gier komputerowych, filmów, także anime (których swojego czasu byłem dużym zwolennikiem). Myślę, że będąc samotnym naprawdę długo, stajesz się bardziej wrażliwy na obserwowane cząstki uczuć, których nie jesteś częścią. I być może głód zniekształca efekt obserwacji. Ale będąc głodnym pierwszej miłości, samo spojrzenie, zapach, impresja potrafi wywołać błogość na twarzy i iskrę w sercu bez barw…

1 2 3 4
© Copyright Adam Mekla 2010